Akár akarjuk, akár nem, sajnos lassan, de biztosan közeledik az ősz, és hamarosan kezdődik az iskola, az óvoda. Sajnos a legtöbb szülőnek ismerős lehet az, amikor az évkezdés utáni első szembejövő baktérium azonnal le is dönti a gyereket a lábáról. Ez a probléma még a látszólag egészséges gyerekek esetében is fennáll. Hogy menjen el az ember nyugodtan dolgozni így? Mi segít a vírusok, baktériumok ellen?
Ha nem akarod a gyerekeket recept nélkül kapható gyógyszerekkel etetni, akkor ezt a cikket neked találtuk ki. Összeszedtük azokat a vitaminokat, étrendkiegészítőket, amik segíthetnek az évkezdésben.
Cink
A cink az egyik olyan ásványi anyag, aminek igen erős immunerősítő hatása van. Praktikus lenne mindenkinek napi szinten megfelelő mennyiségű cinket fogyasztani, ám sajnos az ételeinkben nincs elegendő mennyiség. Szinte zéró. Az a termesztési mód, ahogy az étel az asztalunkra kerül nem lát néha földet sem, nemhogy cinket. Pedig a cink segít fenntartani az optimális immunrendszer működést, növeli az immunitást.
Egészséges gyerekek C-vitaminnal
Azt szinte mindenki tudja, hogy a C-vitamin az immunerősítő tápanyagok közé tartozik. Ez az egyik legismertebb. De hogyan hat?
“Pauling volt az első aki ódákat zengett a C-vitaminról, mint a nátha ellenszeréről és valóban, egy évtizeddel később kiderült, hogy igaza volt. Huszonegy különálló tanulmányban, a C-vitamin csökkentette a nátha tüneteinek a hosszát és erősségét átlagosan 23 százalékkal. A C-vitamin nátha ellenes hatása, az antioxidáns tulajdonsága miatt lehetséges. Ugyanis amikor egy fertőzés üti fel a fejét a testben, nagy mennyiségű oxidatív anyagot termelnek a sejtek, amik mérgezők lehetnek a test többi sejtje számára.”
D-vitamin
A D-vitamin hiánya olyan mértékben általános a gyermekek körében is, hogy emiatt egy teljes generációra vetítve várhatóak súlyos egészségügyi problémák a jövőben. 1-21 éves korosztály körében a D-vitamin hiány 50-60%-ot is meghaladja átlagosan. Gondolj bele! A gyerekek úgy élnek, mint a vámpírok. Hajnalig ébren vannak, majd a fél napot átalusszák hétvégén, amikor lehetnének a szabadban is nappal. Hétközben pedig légkondicionált autóval, vagy busszal mennek iskolába (ahol pedig nap nagy részét a 4 fal között töltik) és jönnek haza. Napsütésben alig tartózkodnak, pedig fontos lenne!
Echinacea vagy más néven kasvirág
Ha valaki kasvirágot szed, sokkal hatékonyabban képes felvenni bármilyen vírus vagy baktérium ellen a harcot. Sőt, a kasvirág egy olyan gyógynövény, hogy a hatása 24-32 óra alatt létrejön. Egy igen gyors hatású immunerősítő szerről van szó. Ha már a probléma kialakult, akkor is lehet alkalmazni. A legtöbb immunerősítőt már hiába kezdi el szedni valaki, amikor a betegség már akut állapotba került. Szerezz be kasvirág tartalmú étrend-kiegészítőt a gyereknek, hogy mindig kéznél legyen egész évben!
Csipkebogyó – az egészséges gyerekek itala
A klasszikus alkalmazás az, hogy a vadrózsának az álterméséből, annak is a külső burkából készítünk teát, vagy lekvárt. Könnyen beszerezhető, olcsó csodaszer lenne, ha nem lenne macerás a gyűjtése és a feldolgozása. A-, B1-, B2-, K- vitamin, és flavonoidok is találhatóak benne, de leginkább magas C-vitamin tartalmáról híres. Régóta használják meghűléses betegségek megelőzésére, és kezelésére. A csipkebogyó fogyasztása serkenti a szervezet ellenálló-képességét. A csipkebogyóban található flavonoidok gyulladásgátló, immunerősítő hatásúak. Az erős immunrendszer pedig hatékonyabban harcol bármilyen baktérium ellen.